Sinan Oğan’ın Yozgat Ziyaretinde Olaylar Çıktı, 2 Polis...

Sinan Oğan’ın Yozgat Ziyaretinde Olaylar Çıktı, 2 Polis Yaralı

MHP'nin muhalif milletvekili Sinan Oğan "hayır" kampanyası için Yozgat'a gelince olaylar çıktı. ,Kendilerini Devlet Bahçeli taraftarları olarak tanıtan grup ile Oğan'ı destekleyenler arasında kavga çıktı. Olayda 2 polis de yaralandı.

28 Mart 2017 - 11:10

MHP'nin muhalif milletvekili Sinan Oğan "hayır" kampanyası için Yozgat'a gelince olaylar çıktı. ,Kendilerini Devlet Bahçeli taraftarları olarak tanıtan grup ile Oğan'ı destekleyenler arasında kavga çıktı. Olayda 2 polis de yaralandı.

Muhalih MHP'li Sinan Oğan taraftarlarıyla Devlet Bahçeli'yi destekkeleyen bir grup arasında kavga çıktı. Sinan Oğan'ın Yozgat ziyaretinde çıkan olaylarda 2 polis yaralandı. Kentte gerginliği sürdüğü belirtildi...

 MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan bugün Yozgat Belediyesi Kültür Merkezi toplantı salonunda konuşma yapacaktı. Oğan, özel bir minibüsle konuşma yapacağı salonun önüne geldi. Oğan araçtan inmek üzereyken taraftarları 'Bozkurt Sinan' diye bağırdı.

Başka bir grup MHP'li ise 'Hareketin lideri Devlet Bahçeli' diye bağırmaya başladı. Bu sırada 'torpil’ denilen küçük çaplı ses bombaları patlamaya başladı. Gerginlik büyürken gruptakiler arasında sopaların da kullandığı, kavga çıktı. Kavgayı ayırmak isterken araya giren sivil polislerden 2’si, aldıkları yumruk darbeleri sonucu yere yığıldı. Hafif yaralanan polisler, ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Salon önünde daha önce güvenlik tedbiri alan Çevik Kuvvet’in müdahalesi sonucu kavga daha fazla büyümeden engellendi. Karşılıklı sloganların devam ettiği salon önünde polis MHP’lileri uzaklaştırmak için biber gazı sıktı. Rüzgarın ters esmesi sonucu gazdan daha çok polisler etkilendi.

"ARAMIZDA ÇAĞRI TÜRKEŞ HANIMEFENDİ DE VAR"

Olaylar yatıştıktan sonra Sinan Oğan salona geçerek konuşmasına başladı. Oğan, kendisinin Iğdır doğumlu olmasına rağmen Yozgat’tan evli olduğunu belirtti.

Oğan, "Alparslan Türkeş de Yozgatlı olmamasına rağmen, Yozgat milletvekilliği yapmıştı. Bugün de buraya Alparslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş hanımefendi ile buraya geldik. Kendisi de salondadır. Türk milliyetçiliğinin beşiği olan Yozgat, cennet mekan Başbuğumuzu milletvekili seçmiş, doğum yeri burası olmasa da Başbuğumuza diğer 81 vilayet gibi ev sahipliği yapmıştır. Bugün aramızda Başbuğumuzun emaneti Çağrı Türkeş hanımefendi de var. Ülkenin kötü gidişatına hayır diyen vatan evlatları aramızda. Tüm ülkeyi geziyoruz. Benim için iki ilin son derece önemi vardır. Bir, doğduğum Iğdır, bir de damadı olduğum Yozgat’tır. Maalesef ki Yozgat’ın misafirperverliğine, Yozgat’ın ülkücü ahlak ve edebine sığmayacak davranışla biraz önce karşı karşıya kaldık" dedi.Bu sırada salondaki bir kişi, "Onlar Yozgatlı değil çakal" diye bağırdı. Sinan Oğan konuşmasının devamında "Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç Bekir Bozdağ’ın peşinde dolanacağına, emniyet müdürü ile burada tedbir alsaydı, bu olaylar yaşanmazdı" dedi.

Bu haber 776 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Koç Yapı Kredi Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu
Ali Koç Yapı Kredi Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu
Sarp Sınır Kapısı'nda İzdiham!
Sarp Sınır Kapısı'nda İzdiham!