Öğrencisinin Faturasını Ödeyen Rektör Sosyal Medyanın...

Öğrencisinin Faturasını Ödeyen Rektör Sosyal Medyanın Gündeminde

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal kendisine ulaşan öğrencisinin faturasını ödeyerek gündemde yer edindi.

23 Mart 2017 - 15:34

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal kendisine ulaşan öğrencisinin faturasını ödeyerek gündemde yer edindi.

Son dönemlerde sosyal medyada konuşulan ve oldukça büyük takdir toplayan bir durum gündemde de uzun süre yer edinecek gibi görünüyor. Akdeniz Üniversitesi Rektörü olan Mustafa Ünal öğrencisi ile yapmış olduğu bir konuşma ve sonrasında öğrencisine yapmış olduğu bir jest ile gündeme geldi.

Sosyal medya hesabında oldukça aktif olan ünlü rektörün öğrencileri ile samimi diyalogları bir süredir dikkat çekiyordu. Öğrencilerle arkadaş gibi olan ve her türlü sorunlarına yardımcı olmak için emek harcayan rektör öğrencileri tarafından da çok seviliyor. Öğrencisinin atmış olduğu bir tweet karşısında vermiş olduğu yanıt herkes tarafından büyük bir takdir topladı.

Bir öğrencisinin kendisine fatura bilgisini göndermesinin ardından 'Hocam telefon faturam geldi ama şimdi ödeyemiyorum. Siz ödeseniz de bende bursumu aldıktan sonra size versem olmaz mı' dediği görüldü. Bu tweet karşısında rektörün ne yanıt vereceği merak konusu haline gelmişken yanıt gecikmedi. Ünlü rektör mesajında 'Tabi öderim ama geri ödeme istemiyorum' ifadelerini kullandı. Ardından öğrencinin telefon faturasını ödedi. Bunun ardından öğrencinin kendi hesabından 'Hoca gibi hoca, Teşekkür ederim hocam' dediği öğrenildi. Bu durum sosyal medyada takdir toplarken bir süre daha konuşulacak gibi görünüyor. Rektör ise açıklamalarında 'Üniversitede aile ortamı var. Inlar bizim çocuklarımız' diyerek yanıt verdi.

Bu haber 250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Koç Yapı Kredi Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu
Ali Koç Yapı Kredi Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu
Sarp Sınır Kapısı'nda İzdiham!
Sarp Sınır Kapısı'nda İzdiham!