Avrupa’da Saatler İleri Alındı Türkiye’de İşler Karıştı

Avrupa'da Saatler İleri Alındı Türkiye'de İşler Karıştı

Tüm Avrupa Ülkelerinde Saatleri İleri Alındı. Peki, Türkiye'de ne zaman alınacak? Türkiye'de şuanda saatler kaç oldu. Yaz saati uygulaması olacak mı, olmayacak mı?

28 Mart 2017 - 10:55

Tüm Avrupa Ülkelerinde Saatleri İleri Alındı. Peki, Türkiye'de ne zaman alınacak? Türkiye'de şuanda saatler kaç oldu. Yaz saati uygulaması olacak mı, olmayacak mı?

Tüm avrupa illeri yaz saati uygulamasına geçti Peki Türkiye yaz saati uygulamasına geçecek mi? Android telefonların otomotikten geçtiği yaz saati uygulaması olacak mı olmayacak mı? Türkiye’de şuanda saatler kaç?

Avrupa gece yarısından itibaren yaz saati uygulamasına geçildi ve saatler bir saat ileri alındı. Türkiye’de bazı vatandaşların cep telefonları da otomatik olarak saat değişikliğini yaptı ve saatleri ileri alındı. Ancak Türkiye sabit saate geçtiği için normalde saatlerin değişmemesi gerekiyor. Bu nedenle bazı kişiler bu sbah saat karışıklığı yaşadılar ve saat kaç sorusunun cevabını almak için cep telefonları dışında kaynaklara bakmak durumunda kaldılar. Şu an Türkiye’da saat kaç aşağıdaki saatten öğrenebilirsiniz.

SAATLER İLERİ ALINDI MI?

Yaz saati uygulaması nedeniyle bir saat ileri alınan saatler, alınan karar doğrultusunda Türkiye'de artık ileri alınmıyor. Avrupa ülkelerinde 26 Mart pazar günü saat 03.00'te 1 saat ileri alınması ile Türkiye arasındaki zaman farkı yine 1 saate, İngiltere ile 2 saate düşmüş olacak.

ŞU AN SAAT KAÇ? TELEFONLARIN SAAT AYARLARI NASIL YAPILIR?

Android telefonları için (Samsung, Sony, HTC, LG, Huawei, Casper) Telefonunuzun menüsünden Ayarlar kısmına girin. Ayarlar kısmında 'Tarih ve Saat' bölümünü bulun ve girin. Yan ekranda görülen "Otomatik Tarih ve Saat" ile "Otomatik Saat Dilimi" ayarlarını aktif durumdan pasif duruma getirebilirsiniz. iOS yani iPhone telefonlar için Telefonunuzun menüsünden Ayarlar kısmına gelin.

Genel Kısmını seçin. Genel kısmında Tarih ve Saat bölümünü bulun. Tarih ve Saat bölümünde "Otomatik Ayarla" kısmını bulun ve onu devre dışı bırakabilirsiniz. Bilgisayarlar (Windows 10 için) Masaüstü'nde altta bulunan görev çubuğu'nda Saat ve Tarihin yazdığı kısma sağ tıklayın. Tarih ve Saat Ayarla bölümünü bulun. "Saati otomatik olarak ayarla" bölümünü devre dışı bırakın. Hemen Altında bulunan "Saat Dilimini otomatik olarak ayarla" bölümünü de devre dışı bırakabilirsiniz

Bu haber 377 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Koç Yapı Kredi Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu
Ali Koç Yapı Kredi Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu
Sarp Sınır Kapısı'nda İzdiham!
Sarp Sınır Kapısı'nda İzdiham!