Ali Koç Yapı Kredi Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu

Ali Koç Yapı Kredi Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu

Ali Koç, Yapı Kredi Bankası'nın yeni yönetim kurulu başkanı oldu.

29 Mart 2017 - 17:33

Ali Koç, Yapı Kredi Bankası'nın yeni yönetim kurulu başkanı oldu.

Yapı Kredi Bankası'nın yeni yönetim kurulu belli oldu. Ali Koç, yönetim kurulu başkanı olurken, yönetim kurulu başkan vekilliğine Carlo Vivaldi'ni getirildi. Faik Açıkalın ve Niccolo Ubertalli murahhas üye olarak göreve devam edecek. 49 yaşındaki Ali Koç aynı zamanda Ford Otosan'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. Koç Holding çatısı altındaki Yapı Kredi'de İtalyan bankacılık devi UniCredit ile Koç Grubu'nun yüzde 50 ortaklığı bulunuyor.

KAP'A BİLDİRİLDİ

Yapı Kredi'den KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bankamızın 28.03.2017 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında seçilen Yönetim Kurulu'muzun 29.03.2017 tarihli kararı ile Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Sn. Yıldırım Ali Koç'un, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ne Sn. Carlo Vivaldi'nin seçilmelerine, Evvelce Murahhas Üyeliğe atanmış bulunan Sn. H. Faik Açıkalın ve Sn. Niccolò Ubertalli'nin Murahhas Üye olarak göreve devam etmelerine karar verilmiştir."

ALİ KOÇ KİMDİR?

Ali Koç, yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi'nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürdü. 1990-1991 tarihleri arasında American Express Bank'ta Yönetici Yetiştirme Programı'na dahil olan Koç,1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası'nda Analist olarak çalıştı. 1997-2006 yılları arasında Koç Holding'de Yeni İş Geliştirme Koordinatörlüğü ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulundu. 2006-2010 yılları süresince Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı görevini yürüttü. 30 Ocak 2008'den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi.

1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu'nda görev yapmakta olan Ali Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Ali Koç, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği Başkanı, Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Üyesi olarak görev yapıyor. Aynı zamanda Harvard Üniversitesi ve Bank of America'da Global Danışma Kurulu Üyesi. Ali Koç, 22 Şubat 2016 tarihinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçilmişti.

Bu haber 6584 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Serdar Ortaç'ın Eşi Hamile Değilmiş
Serdar Ortaç'ın Eşi Hamile Değilmiş
Rasim Ozan Kütahyalı'dan Adil Öksüz Hakkında Flaş İddia
Rasim Ozan Kütahyalı'dan Adil Öksüz Hakkında Flaş İddia